Филтер на јадења

 • Време на готвење:
  • Одбери Категорија

   Детска
   Ладни Предјадења
   Месо | Сувомеснати
   Топли Предјадења
   Национални
   Супи | Чорби
   Салати
   Тестенини | Печива
   Вегетаријанско
   Риба | Морска
   Посна
   Коктели | Пијалоци
   Десерти
   Сезонски

   Одбери Време:

   помалку од 30 минути
   од 30 - 60 минути
   од 1 до 2 часа
   повеќе од 2 часа
 • Број на калории:
  • Одбери број на калории:

   помалку од 500
   500 - 1000 калории
   1000 - 1500 калории
   повеќе од 1500 калории

Пирошки

Piroski
Време за подготовка: 20
Време за готвење: 80
Brzi-piroski
Време за подготовка: 15
Време за готвење: 30
Piroski-so-sirenje
Време за подготовка: 30
Време за готвење: 30
Ruski-piroski-so-meso
Време за подготовка: 20
Време за готвење: 40
Polneti-piroski-od-kompiri
Време за подготовка: 15
Време за готвење: 30
Piroski-so-sunka-i-kisela-pavlaka
Време за подготовка: 15
Време за готвење: 30

Останати рецепти од подкатегоријата:

Пирошки со шунка и кисела павлака

Дата: 2010-12-22
Овој рецепт можете да го испробате за вечера или да се најде на трпезата кога очекувате гости... брзо се подготвуваат, а највкусни се додека се топли...
Полнети пирошки од компири

Дата: 2010-03-18
Денес скоро сите консумираат индустриски процесирана верзија на белиот компир. Најдобар пример е помфритот и чипсот, така што со нивната консумација e директно поврзана во врска со здебелувањето, а исто така и со зголемување на ризикот од дијабетес. Во меѓувреме слаткиот компир (Ipomoea batatas) најчесто се користи цел, а се смета како храливо многу побогат од својот каталошки сродник белиот компир.
Руски пирошки со месо

Дата: 2010-03-17
Пирошките кај нас се подготвувани на најразлични начини, кои се полнети со најразлична комбинација на филови.

Оваа верзија на Руски пирошки е доста популарна во Европа и во Азиските земји.
Пирошки со сирење

Дата: 2009-09-29
Пирошки со сирење
Брзи пирошки

Дата: 2009-08-04
Брзи пирошки
Пирошки

Дата: 2009-06-18
Пирошки.
Калкулатор на калории
Возраст  години
Пол  машки   женски
Висина  см
Тежина  кг
Интервали на тренинг