Филтер на јадења

 • Време на готвење:
  • Одбери Категорија

   Детска
   Ладни Предјадења
   Месо | Сувомеснати
   Топли Предјадења
   Национални
   Супи | Чорби
   Салати
   Тестенини | Печива
   Вегетаријанско
   Риба | Морска
   Посна
   Коктели | Пијалоци
   Десерти
   Сезонски

   Одбери Време:

   помалку од 30 минути
   од 30 - 60 минути
   од 1 до 2 часа
   повеќе од 2 часа
 • Број на калории:
  • Одбери број на калории:

   помалку од 500
   500 - 1000 калории
   1000 - 1500 калории
   повеќе од 1500 калории

Останати статии од категоријата:

Зелката природен лек против чир на желудник
Зелката природен лек против чир на желудник

Дата: 2009-06-07
Зелката содржи природни состојќи кои дејствуваат како лекови против чиревите. Фактот дека зелката може да помогне во лекувањето на чирот, е утрврдено уште во 1950 - те години, во обидите на др. Гарет Чени, На медицинскиот факултет при Универзитетот во Стафорд.
Ефектот на храната врз чирот на желудник
Ефектот на храната врз чирот на желудник

Дата: 2009-06-07
Директен причинител на чирот на желудникот е прилично едноставен. Желудникот лачи поголемо количество на желудечна киселина и ензими за варење, отколку што желудечната слузокожа и дванаесетпалачното црево, се во состојба да поднесат.
Калкулатор на калории
Возраст  години
Пол  машки   женски
Висина  см
Тежина  кг
Интервали на тренинг