Подкатегории:

Филтер на јадења

 • Време на готвење:
  • Одбери Категорија

   Детска
   Ладни Предјадења
   Месо | Сувомеснати
   Топли Предјадења
   Национални
   Супи | Чорби
   Салати
   Тестенини | Печива
   Вегетаријанско
   Риба | Морска
   Посна
   Коктели | Пијалоци
   Десерти
   Сезонски

   Одбери Време:

   помалку од 30 минути
   од 30 - 60 минути
   од 1 до 2 часа
   повеќе од 2 часа
 • Број на калории:
  • Одбери број на калории:

   помалку од 500
   500 - 1000 калории
   1000 - 1500 калории
   повеќе од 1500 калории

Останати статии од категоријата:

Хранливите состојки на пашканатот
Хранливите состојки на пашканатот

Дата: 2009-09-08
Коренот на ова растение содржи етерични масла, од кои пашканатот ги добива карактеристичните арома и вкус. Освен маслата, пашканатот содржи и изобилие од минерални материи, витамини Ц, Б и Е, органски киселини, скроб.
Пашканат
Пашканат

Дата: 2009-09-08
Пашканатот е сличен на морковот, но е многу поблаг и похранлив. Треба често да се користи во исхраната.
Калкулатор на калории
Возраст  години
Пол  машки   женски
Висина  см
Тежина  кг
Интервали на тренинг